GSMA Mobile World Congress Barcelona 2026
B.EST Solutions MWC Barcelona 2026-da yeni nəsil Quantum-Ready “Asan İmza” Mobile ID həllini təqdim edib
B.EST Solutions 2026-cı il 2–5 mart tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində keçirilən GSMA Mobile World Congress (MWC) Barcelona 2026 sərgisində iştirak edib. Şirkət 2012-ci ildən etibarən bu konqresdə mütəmadi olaraq iştirak edir.
Dünyanın aparıcı texnologiya və bağlantı tədbirlərindən biri olan MWC Barcelona 2026-da B.EST Solutions təhlükəsiz, miqyaslana bilən və gələcəyə hazır rəqəmsal ekosistemləri dəstəkləmək üçün hazırlanmış innovativ eSIM əsaslı, quantum-ready “Asan İmza” Mobile ID — kvalifikasiyalı rəqəmsal imza həllinin yeni nəslini təqdim edib.
Asan İmza”nın milli operatoru olaraq B.EST Solutions dövlət qurumları, bizneslər və vətəndaşlar üçün etibarlı rəqəmsal identitet texnologiyalarının inkişafını davam etdirir. MWC 2026-da təqdim olunan həll şirkətin güclü təhlükəsizlik, istifadəçi rahatlığı və rəqəmsal etimad xidmətlərinin gələcəyi istiqamətində davamlı fokusunu əks etdirir.
Şirkətin etibarlı rəqəmsal identitet həlləri portfelinə əsaslanan yeni eSIM əsaslı “Asan İmza” təhlükəsiz autentifikasiya və rəqəmsal imzalama üçün müasir və praktik yanaşma təqdim edir. Bu həll istifadəçilərin sistemə qoşulma prosesini sadələşdirməyə kömək edir və əlavə avadanlığa ehtiyacı aradan qaldırır. Sürətlə dəyişən rəqəmsal mühit üçün hazırlanmış bu texnologiya daha çevik, əlçatan və dayanıqlı identitet həllərinə artan tələbatı qarşılayır.
Tədbirdə şirkəti CSO Daniil Gussev, Layihə Əməliyyatları üzrə rəhbər Fuad MalikovDevOps mühəndisi Elvin Pashayev təmsil ediblər. Onlar konqres müddətində qlobal texnologiya liderləri, tərəfdaşlar və dövlət sektoru nümayəndələri ilə görüşlər keçiriblər.
Konfrans çərçivəsində B.EST Solutions nümayəndələri bir sıra yüksək səviyyəli görüşlərdə iştirak edərək “Asan İmza” həllini təqdim ediblər. Bu görüşlər Azərbaycanın rəqəmsal identitet sahəsində təcrübəsini nümayiş etdirmək, fikir mübadiləsi aparmaq və təhlükəsiz rəqəmsal xidmətlər sahəsində potensial beynəlxalq əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək üçün dəyərli platforma yaradıb.
B.EST Solutions şirkətinin MWC Barcelona 2026-da iştirakı bir daha şirkətin rəqəmsal identitetin inkişafına, eləcə də Azərbaycanın qlobal GovTech və etimad xidmətləri ekosistemində mövqeyinin gücləndirilməsinə sadiqliyini nümayiş etdirir.

GSMA Mobile World Congress Barcelona 2026
B.EST Solutions participated in GSMA Mobile World Congress (MWC) Barcelona 2026, held in Barcelona, Spain, from 2 to 5 March 2026. The company has been participating in the congress since 2012.
At one of the world’s leading technology and connectivity events, B.EST Solutions presented the next generation of quantum-ready “Asan Imza” (Mobile ID), an innovative eSIM-based qualified digital signature designed to support secure, scalable, and future-ready digital ecosystems.
As the national operator of Asan Imza, B.EST Solutions continues to develop trusted digital identity technologies that support governments, businesses, and citizens. The solution presented at MWC 2026 reflects the company’s ongoing focus on strong security, user convenience, and the future of digital trust services.
Building on its trusted portfolio of digital identity solutions, the new eSIM-based “Asan Imza” Mobile ID offers a modern and practical approach to secure authentication and digital signing. It helps reduce onboarding complexity and removes the need for additional hardware. Designed for today’s fast-changing digital environment, the solution responds to the growing need for more flexible, accessible, and sustainable identity technologies.
The company was represented at the event by Daniil Gussev, CSO; Fuad Malikov, Head of Project Operations; and Elvin Pashayev, DevOps Engineer, who engaged with global technology leaders, partners, and public-sector stakeholders throughout the congress.
During the conference, B.EST Solutions representatives held a number of high-level meetings and presented the Asan Imza solution in high level meetings. These meetings created a valuable opportunity to present Azerbaijan’s experience in digital identity, exchange ideas, and explore potential international cooperation in secure digital services.
B.EST Solutions’ participation in MWC Barcelona 2026 once again highlights the company’s commitment to advancing digital identity and strengthening Azerbaijan’s position in the global GovTech and trust services landscape.