Sahibkarlar Kapital Bank ilə olan müqavilələri “Asan İmza” ilə imzalaya bilərlər
Daha bir innovativ xidmət B.EST Solutions və Kapital Bank tərəfindən təqdim edildi. Bu Bankın filiallarında gücləndirilmiş “Asan İmza” mobil elektron imzanın əldə edilməsilə yanaşı, hüquqi şəxslər və fərdi sahibkarlar Kapital Bank-la maliyyələşmə məhsulları üzrə müqavilələrini artıq “Asan İmza” ilə imzalaya bilərlər. Beləliklə, müştərilərin kredit və zaminlik müqavilələrini imzalamaq üçün banka gəlməyə və vaxt itirməyə ehtiyacı qalmır.
Maliyyələşmə məhsulları dedikdə, kredit, overdraft, qarantiya, ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsi (faktorinq, satışın maliyyələşdirilməsi, təchizat öncəsi maliyyələşmə) nəzərdə tutulur. Bundan başqa həmçinin, zaminlik və girov müqavilələri də “Asan İmza” ilə imzalana bilər. Həmçinin “Asan İmza” – gücləndirilmiş mobil elektron imzanı əldə etmək istəyənlər, Dövlət Vergi Xidməti Mərkəzlərinə və ASAN Xidmət mərkəzlərinə getmədən bunu Kapital Bank-ın Mərkəz, Yasamal, Gənclik, Nəsimi, Səbail və Xətai filiallarında həyata keçirə bilərlər. “Asan İmza” xidmətini aktivləşdirmək üçün müştərilərin Bakcell və ya Nar mobil operatorundan əldə edilən “Asan İmza” SİM kartlı nömrəyə sahib olmalıdırlar. “Azercell Telekom” mobil rabitə abunəçiləri isə “Asan İmza” sertifikatını yalnız bu operatorun “Asan İmza” SİM kartına sahib olduqda aktivləşdirə bilərlər.
Qeyd edək ki, Kapital Bank sahibkarlara mütəmadi olaraq yeniliklər təqdim edir. Bir müddət əvvəl təqdim edilən “Müştəri profili” onlayn platforması vasitəsilə fərdi sahibkarlar və hüquqi şəxslər bankda hesab açmadan və Müştəri Bank sisteminə qoşulmadan şəxsi kabinet yaradıb, maliyyələşmə məhsulları üzrə sifarişlərini banka yönəldə bilərlər.
“Müştəri Profili” vasitəsilə yaradılmış şəxsi kabinetdə müştərilər maliyyə vəsaitlərinə olan ehtiyaclarını qarşılamaq üçün Kapital Bank tərəfindən təklif olunan hər bir məhsul haqqında ətraflı məlumatla tanış ola bilərlər. Maliyyələşmə məhsulunun hər hansı biri üzrə sifariş vermək istəyən müştəriyə banka gəlməyə, bank nümayəndəsi ilə əlaqə saxlamağa ehtiyac yoxdur.
30 iyun 2021-ci il tarixinədək müştərilər AZN valyutasında olan kredit, ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsi və overdraft məhsullarının “Müştəri Profili”ndən sifarişi zamanı rəsmiləşmə komissiyasına 30% endirim və digər endirimlər əldə edəcək. Xidmətə qoşulmaq üçün bu linkə keçid etmək olar.
Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə əsasən “Asan İmza” gücləndirilmiş mobil elektron imza əl imzasına bərabərdir. Bu səbəbdən istifadəçilərin maraqlarının müdafiəsi üçün onların identifikasiyası, kriptoqrafiya və təhlükəsizlik üzrə dünya standartlarının tətbiqinin təhlükəsiz istifadəsi prosedurlarına ciddi şəkildə riayət edilir.

Entrepreneurs can sign agreements with Kapital Bank using “Asan Imza”
Another innovative service is now offered by B.EST Solutions jointly with Kapital Bank. In addition to being able to receive the “Asan Imza” qualified electronic mobile signature in Kapital Bank branches, legal entities and individual entrepreneurs can now sign agreements with Kapital Bank for financing products by using “Asan Imza”. Customers no longer need to waste time visiting bank offices to sign loan and guarantee agreements.
Financing products include loan, overdraft, bank guarantee, and trade finance (factoring, sales financing, and pre-shipment finance). Surety contracts and pledge agreements can also be signed with “Asan Imza”. In addition, those who want to get a qualified mobile electronic signature can do so in Kapital Bank’s branches of Merkez, Yasamal, Ganjlik, Nasimi, Sabail and Khatai, without visiting the tax authorities and ASAN service centers. For the activation of the “Asan Imza” service, clients must have a SIM card with a valid Bakcell or Nar mobile number. “Azercell Telecom” subscribers can activate “Asan Imza” certificate only with a valid “Asan Imza” SIM card.
Kapital Bank regularly offers entrepreneurs new opportunities. With the recently introduced Client Profile (“Muştəri profile”) platform, legal entities and individual entrepreneurs can create a personal account and apply for financing products, without opening a bank account or connecting to the Client Bank internet banking system. Through the personal cabinet of the Client Profile platform, entrepreneurs can get detailed information about all the business financing products offered by Kapital Bank. Customers do not need to visit the offices or contact the bank’s representatives to place an order for any of these products.
Until June 30, 2021, clients receive a 30% discount on issuance fees and other benefits when applying through the Client Profile platform for products such as loan, trade finance and overdraft in the AZN currency. Visit to use the service.
According to the Law of the Republic of Azerbaijan, “Asan Imza” is equivalent to a handwritten signature. For that reason, secure implementation and compliance with all cryptography standards are strictly applied in all user identification procedures to ensure users’ interests.